Kapat

Yalandan da Olsa

Anasayfa Edebiyat Yalandan da Olsa

Belki bir gün bir yazar olurum; olurum da dökerim seni her şeyinle satırlarıma. Anlatmaya ilk önce gözlerinden başlardım mesela. Biliyorum, geç de olsa farkına vardım ama ne kadar yalandan da olsa az bakmadın o güzel gözlerinle gözlerime. Sonra sözlerine geçerdim. Hiçbirini tutmadın belki ama umut verirdi sözlerin her zaman bana. Başıma ne vakit kötü bir iş gelse verdiğin sözleri düşünür ‘geçecek’ derdim; ‘bütün bunlar geçecek ve biz mutlu olacağız’. Sözlerinden sonra beni en çok hayatta tutan şeyle devam ederdim cümlelerime: Kolların.
Her köşe başında kollarını bana sarışın vardı. Bazen kemiklerim kırılacak zannederdim, ciddi ciddi nefes alışım zorlaşırdı. Sonra kıyamaz gevşetirdin kollarını. Yalandan da olsa iyi bir aşktın eskiden.
Unutmadan şunu da eklerdimki; yalandan da olsa güzel severdin beni. Hiç bırakmayacakmış gibi, sanki hiç ihanet edip gitmeyecekmiş gibi sahte sevişin vardı beni. Sonra güzel bir gülüşün vardı, yanağında kocaman bir gamze. Asla unutmayacağım bir kokun vardı, her sarılışımda ciğerlerime oksijen diye giden…
O kadar çok şey yazardımki sana dair, bir yazar olsam. Tabi ne ben bir yazar olabilirim ne de bunları satırlara dökecek bir başkası bulunabilir. İşte ben de yalandan da olsa birkaç hayalimi sunuverdim ortaya.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir