Kapat

Twitter 280 Karakter Kullanımını Tüm Dünyaya Sundu

Anasayfa Sosyal Medya Twitter 280 Karakter Kullanımını Tüm Dünyaya Sundu

Dünyanın pek çok yerinde 140 karakter limitiyle bilinen Twitter beklenen yeniliğe adımını attı.

İlk önce beta sürümüyle beraber bazı ülkelerde 280 karakter limitini test etti. Daha sonra ise tüm ülkelerdeki kullanıcılara bu karakter limitini getirdi. Artık uzun yazı tipleri Twitter’ın mevcut olduğu her dilde standart olacak, bunun içinde  Çince, Japonca ve Korece dahil. Bunu belirtmemizin sebebi bu ülkelerdeki insanlar düşüncelerini daha az karakterle belirtiyor, örnek verecek olursak Japonya’da ortalama bir tweetin uzunluğu 15 karakter.

Genişletilmiş bu karakter sınırlamasında insanlar artık duygularını daha iyi ifade edecek. Bundan öncesinde 140 karakterde büyük bir çaba gerekiyordu artık daha rahat bir şekilde ifade edilebilecek. 140 karakter sınırlamasında toplam tweetlerin %9’u 140 karakter limitine ulaşmış durumdaydı. Ancak geliştirilmiş beta sürümünde 280 karakter tweetlerin sadece %1 oranında atıldığı duyuruldu.

Farklı bir konuya değinecek olursak karakter sınırını geliştirmek sitenin hızlı hareket eden gerçek zamanlı niteliğini bozma riski taşımakta. Artık ana sayfanızda daha uzun karakterli tweetlerle karşılacaksınız.Fakat dikkat edilmesi gereken bir konu ise 280 karakter tweetler atılırken cümlenin anlam bütünlüğünü kaybetmemesine önem gösterilmeli.
Bu konuda rahatsızlık duyanlarda bulunmakta, çünkü Twitter bu artışla beraber kendi ana özelliğini yitirmiş olabilir. Artık bir blog gibi uzun uzun yazılar karşımıza çıkacaktır.

Sizde bu konudaki iyi ve kötü yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

“Twitter 280 Karakter Kullanımını Tüm Dünyaya Sundu” üzerine 4 yorum

  1. Muhammed says:
  2. avatar MELEK ÇELEBİ says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir