Kapat

Android Nedir?

Anasayfa Android Android Nedir?

Öncelikle herkese iyi akşamlar. 3 haftalık bir sürenin yeni yazılarımı sizlerle paylaşmaya geldim. Keyifli okumalar dilerim.

Günümüzde kullanmakta olduğumuz arama motoru ve Amerikan şirket “Google” tarafından yedi yılı aşkın bir süredir bir çok telefonda kademe kademe arttırılarak en son sürümü 8’e yükseltilen bir işletim sistemi. Peki android neler kazandırdı,neler kaybettirdi veya ne gibi sorunlara yol açtı?

Eskiden haberleri okumak için gazete alırdık,ayakkabı ihtiyacımız olduğunda mağazaya giderdik. Şimdi bir cepe sığabilecek akıllı telefon diye adlandırdığımız cihazlarda gazeteler dijital ortama aktarılmış. Numarasına yada kalitesine bakarak aldığımız ayakkabılar ise dijital işletmelerin ayakkabı bölümlerinde çoktan yerini almış.

İşletim sistemi android olan telefonları kendiniz özelleştirip,gerektiği takdirde verilerinizin silinmesini önlemek için yedeklemeye fırsat vermektedir. Bir çok kişi şarjının maalesef erken bittiğinden yakınmakta,bunun tek çaresi bence fazla uygulama yüklemeden sadece ihtiyacınıza hitap edecek uygulamaları telefonda bulundurmak yararınıza olacaktır. Çünkü, fazla uygulama demek fazla şarj tüketimi ve devamında telefon verimliliğinin azalması demektir.

Bu yüzden bazı kesimler hala o eski dediğimiz ama bizimde zamanında kullandığımız tuşlu telefonlardan vazgeçmek istemiyor. Kendi açımdan örnek verecek olursam sabah şarj edip kullanmış telefonun şarjı bazen akşama kadar bile yetmiyor. Vazgeçmek istediğinizde vazgeçilemeyecek özelliklere sahip olan bu telefonlar hem bizi bizden hem de aklımızı başımızdan almış durumda.

Android in güncelleştirmeleri ücretsiz olup ister wi-fi ister kullanmış olduğunuz operatörde internet hakkınızdan istifade ederek bir sonraki sürüme yükseltiyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir